Cep Barter
Kapat

Ana Sayfa > Anadolu Barter FİNANS > Barter Kredi
Barter Kredi

Üyenin barter sistemi içerisinde alım limiti üzerinde borçlanmak suretiyle mal ve hizmet satın alabilmesi için ANADOLUBARTER tarafından verilebilecek alım yapma yetkisidir. Krediyi 2 şekilde incelememiz mümkündür.

Barter Kredi

Üyenin, Barter Sistemi ile mal veya hizmet satın alabilmesi alım limiti oluşturmasına bağlıdır. Üyenin ANADOLUBARTER Barter Ortak Pazarı’nda yaptığı satışlarından doğacak barterlı alacağından tahakkuk edecek komisyon ve sair borçlarının kesintisinden sonra oluşacak bakiyesi alım limiti anlamında olduğundan Üye, sadece alım limiti miktarı kadar ANADOLUBARTER Ortak Pazarı’ndan mal ve hizmet satın alabilir. Eğer Üye, mal ve hizmet satarak kredi oluşturamamış ise, alım işlemi yapabilmek için ANADOLUBARTER tarafından kabul edilecek miktar ve nitelikte teminat vererek Barter Kredisi de oluşturulabilir.

Teminat, Barter Kredisi kullanmak isteyen Üyenin, borçlarının karşılığını oluşturmak için ANADOLUBARTER’a teminat olarak verdiği Banka Teminat Mektubu, Devlet Tahvili, Hazine Bonosu Gayrimenkul İpoteği gibi hukuki enstrümanlardır. Üye, Barter Ortak Pazarı’ndan alım limitinin üzerinde alım yapmak suretiyle oluşacak borcunu satın aldığı tarihten itibaren Barter Sistemi içerisinde mal veya hizmet satmak suretiyle 12 (oniki ) ay içerisinde geri ödemek durumundadır.

Üye, satın aldığı mal ve hizmetin bedelini, 12 (oniki) aylık süre içerisinde kendi mal ve hizmetini barter sistemi içerisinde satmak suretiyle ödemez veya ödeyebildiği miktar borcunun tamamını karşılayamaz ise satın alma tarihinden itibaren 12.ayın sonunda temerrüde düşmüş kabul olunur. Temerrüt tarihinden itibaren mevcut tüm barterlı borcu nakden ödenmek üzere muaccel hale gelir. Üye borcunu ödemediği takdirde teminatı nakde dönüştürülür.

Yurt Dışı Nakit Kredi:

Anadolu Barter, Barter sektöründe yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da yürüttüğü başarılı operasyonlar sonucuadında adından söz ettirmeyi başarmıştır. Yurt dışı kredilerde aracılık hizmeti sunan ANADOLUBARTER, firmaların ihtiyaçalrına göre kredi çözümleri sunmaktadır. Yurt dışı kredi kuruluşlarının Türk şirketlerine kullandırttığı 12 aylık teminat mektupları ile akritifler açabilmektedir. ANADOLUBARTER, bu süreçte aracılık hizmeti gereği alıcı ve satıcı firmalara Yurt Dışı Nakit Kredisi kullandırmadan önce sistemin denge unsurlarını gözeterek yürütülmekte ve teminatlar ile sağlam süreçlere dayandırılmaktadır. Bu hizmet sürecinde alıcı ve satıcı tarafından talep edilen hizmet nihayetlenmeyinceye kadar hiç bir ataraftan hiçbir ad altında ücret talep edilmemektedir.

Kredi Konusu: KOBİ işletmeleri, Hastane, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezleri, Oteller, Kreşler, Yaşlılara ait Huzur Evleri ve Dar Gelirliler için Sosyal Amaçlı Toplu Konutlar…

Kredi İşleyişi ve Şartları Nelerdir?

NOT: Kredi Başvurusu İçin Gereken Bilgiler: