Cep Barter
Kapat

Ana Sayfa > Anadolu Barter FİNANS > Barter Leasing
Barter Leasing

Barter Leasing

Bilindiği gibi; Leasing (Finansal Kiralama); kiracının ihtiyaç duyduğu, beğenip seçtiği, pazarlığını yaptığı ve tüm teknik özelliklerini uygun gördüğü makine, ekipman, ticaret malı veya diğer malların, Leasing şirketi tarafından kiracının anlaştığı 3.kişilerden satın alınarak, kiracıya malın teslim edilmesini öngören bir ikili anlaşmadır.

Bu doğrultuda bir çok Leasing şirketi kurulmuştur. Ancak Leasing şirketlerinin kullandıkları kaynakları bankalardan alıyor olması, yüksek maliyetli geri ödeme tabloları ortaya çıkarmaktadır. Bankaların Leasing kredisi ek maliyetler getirir.

ANADOLUBARTER Leasing de ek bir maliyet yoktur. Firmalar kiraladıkları makine ve edavataları ürettikleri mal ve hizmetlerle ödemektedirler. Dolayısıyla bu maliyetler nedeniyle işletmeler Leasing Katma Değer Vergisine (KDV) getirdiği avantajın iyi kullanıldığı ürünlerde tercih edilmesinden öte bir finansman enstrümanı olarak kullanamadılar.

Anadolu Barter Leasing

Barter Lesing; Barter sisteminin sunmuş olduğu orta ve uzun vadeli bir mal ve hizmet kredisidir. Barter ticaretini yürüten ANADOLUBARTER, işletmelere 12 veya 24 aylık faizsiz bir finansman sağlamaktadır. İşletmeler barter sisteminden kullandıkları krediye karşılık olarak 12 ay veya anlaştığı daha fazla vade içerisinde kendi ürünü ile ödeme yapmak zorundadır. İşletme 12 ay içerisinde kullandığı krediyi kendi ürünleri ile ödemediği durumda, kullandığı kredi miktarını nakit ödemek zorundadır. Şayet işletme nakit sıkıntısı veya nakit ödeme yapamayacak durumda ise işletmeyi bu zor durumdan kurtarmak için devreye ANADOLUBARTER Leasing girer.Ödeme süresi firmanın ödeme planına göre kadar uzatılabilir. Böylece Barter şirketi ile borçlu firma arasında Barter Leasing sözleşmesi imzalanır.

Satınlama Kredisi ve teminatı olmayan firmalara ANADOLUBARTER Leasing şirketi; Leasing ile kredi verebilir. İhtiyaç duyduğu ürünü piyasadan veya barterdan alırken kendisine leasing kredisi sağlanmış olur. Barter ile olduğunda işleme konu olan ürün bedeli kadar gayrimenkul ve/veya motorlu taşıtlarına haciz konulur. Taksitlerini nakit ödeyerek borcunu sıfırladığında ipoteğinin üzerinden haczi kaldırılır.